عاجز از فهم ذات خدا مهم ‌ترین معروف رسم مسلمانی ریشه فتنه ها از دیدگاه پیامبر اکرم صلّی الله علیه وآله وسلّم علی علیه السلام، الگوی مبارزه با رانت خواری یار ظالم نباشیم

پویا نمایی

موشن گرافیک آموزش احکام غسل؛ اقسام غسل

2 سال قبل
0 5591 100 1

Video: موشن گرافیک آموزش احکام غسل؛ اقسام غسل

<p>گاهی وقتا لازمه که انسان برای نماز و یا بعضی کارهای دیگه&zwnj;ای که نیاز به طهارت داره غسل انجام بده؛ یعنی برای اطاعت از فرمان خدا تمام بدنش رو طبق دستوری خاص بشوره. به این غسل ها، غسل های واجب گفته می شه که عبارتند از:</p> <p>1- غسل جنابت 2- غسل استحاضه 3- غسل حیض 4- غسل نفاس 5 - غسل مس میت 6 - غسل میت 7 - و هر غسلی که بواسطه نذر و قسم و مانند آن واجب شده.</p> <p>اما گاهی اوقات واجب نیست که انسان غسل کنه ولی بهتره که برای درک فضیلت و ثواب بیشتر غسل انجام بشه، که به این غسل ها، غسل های مستحب گفته می شه.</p> <p>غسل&zwnj;های مستحب به سه دسته تقسیم میشن:</p> <p>1- غسل&zwnj;هایی که به زمان های خاص اختصاص دارن مثل غسل جمعه. 2- غسل&zwnj;هایی که به جهت رفتن به مکان&zwnj;های خاص مستحب می شن مثل رفتن به مسجد الحرام 3-غسل&zwnj;هایی که برای انجام کار خاصی مستحب می شن مثل غسل احرام عمره.</p> <p>برای آشنایی بیشتر با احکام مربوط به غسل های واجب می تونید به پایگاه اینترنتی موسسه تنظیم و نشر آثار آیت الله العظمی مکارم شیرازی به آدرس makarem.ir و یا به رساله توضیح المسائل آیت الله العظمی مکارم شیرازی مراجعه نمایید.</p>

گاهی وقتا لازمه که انسان برای نماز و یا بعضی کارهای دیگه‌ای که نیاز به طهارت داره غسل انجام بده؛ یعنی برای اطاعت از فرمان خدا تمام بدنش رو طبق دستوری خاص بشوره. به این غسل ها، غسل های واجب گفته می شه که عبارتند از:

1- غسل جنابت 2- غسل استحاضه 3- غسل حیض 4- غسل نفاس 5 - غسل مس میت 6 - غسل میت 7 - و هر غسلی که بواسطه نذر و قسم و مانند آن واجب شده.

اما گاهی اوقات واجب نیست که انسان غسل کنه ولی بهتره که برای درک فضیلت و ثواب بیشتر غسل انجام بشه، که به این غسل ها، غسل های مستحب گفته می شه.

غسل‌های مستحب به سه دسته تقسیم میشن:

1- غسل‌هایی که به زمان های خاص اختصاص دارن مثل غسل جمعه. 2- غسل‌هایی که به جهت رفتن به مکان‌های خاص مستحب می شن مثل رفتن به مسجد الحرام 3-غسل‌هایی که برای انجام کار خاصی مستحب می شن مثل غسل احرام عمره.

برای آشنایی بیشتر با احکام مربوط به غسل های واجب می تونید به پایگاه اینترنتی موسسه تنظیم و نشر آثار آیت الله العظمی مکارم شیرازی به آدرس makarem.ir و یا به رساله توضیح المسائل آیت الله العظمی مکارم شیرازی مراجعه نمایید.

0 نظر

پاسخ

ارسال نظر