جریمه دیرکرد مدح امیرالمومنین علی علیه السلام حمایت از کالای ایرانی تقدیر از عزاداران حسینی تقدیر از راهپیمایان اربعین پیام تسلیت معظم له به مناسبت رحلت حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی (قدس سره)

کلیپ

ویدئو 262

شرط ولایتمداری از دیدگاه امام باقر علیه السلام
0 0 88 51

شرط ولایتمداری از دیدگاه امام باقر علیه السلام

0 0 88

افراد تندرویی در عصر امام باقر و امام صادق علیهما السلام بودند که با مخالفان رفتار تندی داشتند. امام باقر علیه السلام می فرماید: کسی طریق مسیر ولایت را می پیماید که بتواند هنگام غضب، خود را کنترل کند و الا این مسیر برای او نتیجه ای نخواهد داشت.

Makarem.ir 8 روز قبل
مقام حضرت آمنه سلام الله علیها به جامعه معرفی شود
0 0 233 55

مقام حضرت آمنه سلام الله علیها به جامعه معرفی شود

0 0 233

اگر صفات برجسته حضرت آمنه سلام الله علیها همچون تقوا، پرهیزکاری و نورانیت را بیان کنیم، می توانیم درباره هجمه های فرهنگی که امروزه در فضای مجازی به صورت گسترده وجود دارد و به دنبال تخریب شخصیت زن هستند، بایستیم و الگویی درست در پیش روی افراد جامعه، به ویژه زنان قرار دهیم.

Makarem.ir 19 روز قبل
نقش صحابه در جنگ جمل
0 0 259 54

نقش صحابه در جنگ جمل

0 0 259

عده ای معتقد بودند همه اصحاب پیامبر صلّی الله علیه وآله وسلّم عادل هستند و هرکاری می کنند درست است؛ با این استنباط که آنان مجتهدند؛ اجتهادی که به آنان اجازه می داد هر جنایتی را انجام دهند، از شکستن بیعت گرفته تا اجتهاد دروغینی که جنگ جمل را به راه انداختند و 17 هزار تن کشته شدند.

Makarem.ir 22 روز قبل
حضرت فاطمه سلام الله علیها، الگوی مبارزه با فساد
0 0 334 45

حضرت فاطمه سلام الله علیها، الگوی مبارزه با فساد

0 0 334

فاطمه زهرا سلام الله علیها پس از رحلت رسول خدا صلّی الله علیه وآله وسلّم در مسجد در بالاترین سطح در برابر رفتارهای غیر اسلامی حاکمان ستم‌گر به روشنگری پرداخت و انصار را سرزنش کرد؛ بی شک سیره ی فاطمه زهرا سلام الله علیها، در مبارزه با فساد، الگو برای تمام انسان‌ها است.

Makarem.ir 41 روز قبل
پیامبر اسلام صلّی الله علیه وآله وسلّم؛ پیام‌آور وحدت و برادری
0 0 648 56

پیامبر اسلام صلّی الله علیه وآله وسلّم؛ پیام‌آور وحدت و برادری

0 0 648

پیامبر اکرم صلّی الله علیه وآله وسلّم در حدیثی می فرمایند: ای مردم! شما همه فرزند آدم هستید.

گرامی ترین شما با تقواترین شماست.

رسول خدا صلّی الله علیه وآله وسلّم در این روایت یک وحدت جهانی را پیشنهاد می‌کند؛ این روایت به همه‌ی ما این پیام را می‌دهد که همه باید با هم متحد باشیم مخصوصاً در این شرایط که دشمن آماده‌ی ضربه‌زدن است.

Makarem.ir 109 روز قبل
پویش عهد اربعینی
0 0 1319 60

پویش عهد اربعینی

0 0 1319

در این پویش از مؤمنین دعوت می شود از فرصت چهل روزه عاشورا تا اربعین حسینی دعای عهد را بخوانند و با توجه به پاکی و صفای وجود کودکان خردسال آنها را با خود همراه نمایند تا خداوند نظر عنایتی بفرمایند.

مراحل اجرای طرح

  1. علاقه مندان به شرکت در این پویش می توانند با مراجعه به صفحه اختصاصی پویش به نشانی https://landing.makarem.ir مشخصات خود را در کادر مورد نظر درج نمایند تا خادمان حرم سید الشهداء علیه السلام به نیابت از آنها زیارت انجام دهند.
  2. روز بعد از ثبت مشخصات، پیام کوتاهی شامل اعلام انجام زیارت نیابتی و لینک تصویر ارسالی شما در قابی که در دستان خادمان حرم سید الشهدا علیه السلام می باشد ارسال خواهد شد.
  3. تمامی تصاویر ارسالی در صفحه اینستاگرام #عهد_اربعینی و تصاویر منتخب در صفحه اینستاگرام اصلی پایگاه به نشانی makarem.ir_fa قرار خواهد گرفت.
  4. در روز اربعین به قید قرعه هدایای نفیسی به پنج خانواده شرکت کننده در این پویش اهدا خواهد شد.
Makarem.ir 180 روز قبل
اعجاز امام جواد علیه السلام
0 0 1486 46

اعجاز امام جواد علیه السلام

0 0 1486

وجود امام جواد علیه السلام، رسیدن ایشان به امامت در آن سن کم، و آگاهی به حلال و حرام و احکام الهی و برنامه ی عجیب ایشان در مناظره با مخالفین اعجازی از جانب خداوند بود.

ما نیز باید سعی کنیم که به مسائل فقهی احاطه داشته باشیم و آماده ی مناظره با مخالفین باشیم.

Makarem.ir 215 روز قبل
حضرت معصومه سلام الله علیها، پاره تن پیامبر صلّی الله علیه وآله وسلّم
0 0 1574 52

حضرت معصومه سلام الله علیها، پاره تن پیامبر صلّی الله علیه وآله وسلّم

0 0 1574

پیامبر اکرم صلّی الله علیه وآله وسلّم درباره فاطمه معصومه سلام الله علیها می فرمایند: پاره تن من در قم مدفون می شود و هر کس به زیارت او بیاید بهشت بر او واجب خواهد شد.

کلمه پاره تن از سوی پیامبر گرامی اسلام صلّی الله علیه وآله وسلّم فقط در ارتباط با حضرت زهرا و حضرت معصومه سلام الله علیهما از لسان پیامبر خارج شده است، و این نهایت مقام با عظمت آن بزرگوار است.

Makarem.ir 244 روز قبل
اهمیت و فضیلت شب قدر
0 0 1311 52

اهمیت و فضیلت شب قدر

0 0 1311

شب قدر همان شبى است که قرآن در آن نازل شده است و در تمام سال شبى به خوبى و فضیلت آن نمى‌رسد و عمل در آن بهتر است از عمل در هزار ماه و در آن شب تقدیر امور سال مشخص مى‌شود.

Makarem.ir 281 روز قبل
والحلم الحسنی
0 0 1389 47

والحلم الحسنی

0 0 1389

ائمه اطهار علیهم السلام همگی دارای فضائل از قبیل شجاعت، سخاوت، حلم، علم و... بودند اما در هر کدام از آنها به تناسب زمان یکی از این صفات حسنه بروز و ظهور ویژه ای داشت.

هم چون امام حسن علیه السلام که حلم آن حضرت در آن برهه از تاریخ مثال زدنی است.

اگر حلم و بردباری را از حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام فرا بگیریم، دنیا گلستان می شود.

Makarem.ir 289 روز قبل
سلام خدا بر خدیجه
0 0 1591 45

سلام خدا بر خدیجه

0 0 1591

رسول خدا صلّی الله علیه وآله وسلّم فرمود: وقتی که در شب معراج، جبرئیل مرا به سوی آسمان ها برد و سیر داد، هنگام مراجعت به جبرئیل گفتم: «آیا حاجتی داری؟» جبرئیل گفت: « حاجت من این است که سلام خدا و سلام مرا به خدیجه برسانی» (بحار الانوار، ج ۱۶، ص ۸).

Makarem.ir 294 روز قبل
فضیلت ماه مبارک رمضان
0 0 1487 59

فضیلت ماه مبارک رمضان

0 0 1487

ماه مبارک رمضان، ماه ضیافت و میهمانی خدا است.

ثواب  70برابری اعمال و عبادات در ماه رمضان به نسبت ماه های دیگر، آمرزش گناهان، حواله بهشت و نعمت‌های بهشتی...!!!

بالاترین پذیرایی خداوند در ماه مبارک رمضان از بندگان است.

Makarem.ir 295 روز قبل